Yeni Memurum, Kredi Alabilir Miyim?

Yeni memursanız ve kredi alıp alamayacağınızı merak ediyorsanız yazımızı okuyarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. 

Yeni atanan memurların en çok merak ettikleri konu kredi alıp alamayacaklarıdır. Kredi almak memurlar için çok önemli olabilmektedir. Yeni atanan memurlar öncelikle taşıt kredisi, konut kredisi, evlilik kredisi ya da düğün kredisi almak isteyebilmektedirler. Bunlardan hiçbirini almak istemeseler de ihtiyaç kredisi almaya gereksinim duyabilmektedirler. Bu yüzden memurlar yeni atandıklarında ve kredi başvurusu yaptıklarında bankaların onlara kredi verip vermeyeceğini merak etmektedirler. Yeni atanan memurlar öncelikle aday olmaktadırlar. Bu adaylık iki yıl kadar devam etmektedir. Memurlar adaylık sürecinde de kredi alıp alamayacaklarını merak etmektedirler. Siz de yeni atanan bir memursanız ve kredi almak istiyorsanız kredi alıp alamayacağınıza dair gerekli bilgiyi almak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Yeni memurlar ilk maaşlarını aldıktan sonra hemen kredi çekebilirler. Yani aday memur olmanız ya da adaylık sürecini tamamlayan bir memur olmanız bu durumda bir değişiklik yaratmamaktadır. Yeni atandığınızda ilk maaşınızı aldıktan hemen sonra bankalardan kredi talep edebilirsiniz. Ancak bankaların sizin bu kredi talebinize onay vermeleri için daha önce bankalarla aranızın bozulmamış olması ve kredi notunuzun da düşük olmaması gerekmektedir. Yani bankalar yine de kredi notunuza, geçmişinize ve risk raporunuza bakarlar.

Bankaların en sevdiği müşteri türü elbette memurlardır. Çünkü memurların maaşları süreklidir. Memurların işleri garantidir. Hatta bankalar bazı müşterilerden bir memur kefil bulmalarını da isterler. Bu yüzden daha önce bankalarla sorun yaşamamışsanız, kara listeye girmemişseniz ve kredi notunuz da düşük değilse bankalardan kredi talebinize kolaylıkla onay alabilirsiniz. Elbette maaş aldığınız bankadan kredi almanız çok kolay olacaktır. Çünkü maaş aldığınız bankaya hiçbir belge ibraz etmeniz gerekmez. Maaş aldığınız bankadan kredi aldığınızda banka bunun geri ödeme taksitlerini zaten sizin maaşınızdan kesecektir. Ancak başka bankalardan da elbette kolayca kredi almanız mümkündür. Bunun için kredi almak istediğiniz bankaya maaş bordronuzu ibraz etmeniz yeterlidir. Yani yeni memursanız elbette kredi başvurusu yapabilir ve kredi alabilirsiniz. Örneğin, 2400 TL maaşla çalışan yeni atanmış bir memur bankadan 70.000 TL krediyi 48 ay taksitle alabilmektedir.

Cevapla

x

Check Also

2018 Faizsiz Taşıt Kredisi Fırsatı

Otomobil firmaları taşıt almak isteyen müşterilerine 2018 yılında faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Faizsiz kredi veren ...