Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren önemli bankalardan birisi de Yapı Kredi bankasıdır. Yapı Kredi bankası, birçok banka gibi müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını her zaman karşılayabilmeleri için ülkenin birçok yerinde bankamatikler bulundurmakta ve hizmet vermektedir. Yapı Kredi bankası müşterileri istedikleri zaman bankamatikler aracılığıyla hesaplarındaki paraları çekebiliyorlar. Peki, Yapı Kredi bankası ATM para çekme limiti var mıdır? Müşteriler hangi limitlerde bankamatiklerden para çekebiliyorlar? Bu durum için standart bir sınır bulunmuyor, müşterilerin sahip olduğu sınıfa göre günlük ATM para çekme limiti de değişiyor. Bu yüzden bu konuda bilgi sahibi olmadan önce banka müşterilerin hangi sınıfta olduğunu bilmeleri gerekiyor.

Bireysel Bankacılık Müşterileri ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi bankasının bireysel müşterileri, para çekme limiti konusunda en alt limite sahip olan banka müşterilerindendir. Bireysel bankacılık müşterileri Yapı Kredi bankamatiklerinden günlük olarak en fazla 1000 TL para çekebiliyor. Belirlenen tutarın üzerinde para çekme işlemi yapılamıyor. Ancak son işlemden 24 saat sonra yeniden belirtilen rakamda para çekilebiliyor.

Kişisel Bankacılık Müşterileri ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi bankasının kişisel bankacılık müşterileri ise ATM para çekme limiti konusunda daha avantajlıdır. Bankanın bu statüdeki müşterileri günlük olarak 3500 TL gibi oldukça yüksek bir ATM para çekme limitine sahiptir. Gün içerisinde kişisel bankacılık müşterileri belirlenen limite kadar bankamatiklerden para çekebiliyor.

Özel Bankacılık Müşterileri ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi bankasının diğer hizmetlerde olduğu gibi, ATM para çekme limiti konusunda da en fazla avantaja sahip olan müşteri grubu özel bankacılık müşterileridir. Özel bankacılık müşterileri gün içerisinde tam 5000 TL ATM para çekme limitine sahiptir. Ayrıca Ardıç Paketi üyeleri günlük para çekme limitlerini ikiye katlayabiliyor.

Cevapla

x

Check Also

Emekli Promosyonumu Hangi Bankadan Almalıyım?

Emekli promosyonunuzu hangi bankadan almanız gerektiğine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Çünkü bankalar son zamanlarda emekli promosyonu ...