Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi

Araç kredisi, otomobil kredisi diye birçok farkı ismi olan banka kredisidir. Banka kredisini dilerseniz sıfır alacağınız bir araca dilerseniz 5 yaşına kadar olan 2. El araçlar için kullanabilirsiniz.
Taşıt kredisinin faiz oranları alınacak bankaya göre değişiklik göstermektedir. Bu değişkenliğin yanı sıra kasko ücretlerini ve diğer masraflar aynı bankadan yapılırsa kullanıcıya uygun indirimler yapılabiliyor. Onun dışında Acentalar dönemsel olarak bankalarla anlaşmalar yapıyorlar , dilerseniz bu acentalar aracılığı ile de indirimler sağlayabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisi kullanmak ve kredi ile araç satın almak isteyen bireylerden başvuru yapacak kişide bazı şartlar aranmaktadır. Bunların başında 18 yaşından büyük olası geliyor. Bir diğer kural ise başvuru yapacak kişinin aylık bir gelire sahip olması ve bu geliri belgeleyebilecek olması. Eğer bu şartları yerine getiremiyor ve geliri belgeleyemiyorsanız, banka işleminizi kabul etmeyecek ve size araç kredisi çıkartmayacaktır.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taşıt kredisi veren bankalar bir hayli fazla, hatta tamamı diyebiliriz. Sizlere sırası ile taşıt kredisi veren bankaları sıralayalım. Buyurun;

-Akbank
-Denizbank
-Finansbank
-Garanti
-Halkbank
-TEB
-Türkiye İş Bankası
-Vakıf Bank
-Yapı Kredi
-Ziraat Bankası
-A Bank
-Albaraka Türk
-Anadolu Bank
– Burganbank
– Fibabanka
– HSBC
– ING Bank
– Kuveyt Türk
– Odebank
– Şekerbank

Ne kadar Taşıt Kredisi Alınabilir ?

Otomobil kredisinde kasko değeri 50.000 TL üzerinde olan araçların için otomobilin kasko değerinin en fazla %70’i değerlendirilebiliyor.

Satın alacağınız araç için ve bankadan alacağınız krediyi en kolay şekilde hesaplamanıza yarayacak güzel bir araç olan ;  https://www.hesapkurdu.com/  işinizi fazlasıyla görecektir.  Alacağınız , araçta kazasız belasız yolculuklar dileriz.

Cevapla

x

Check Also

Taşıt Kredisi Başvurusu Red Nedenlerini Öğren

Taşıt Kredisi Başvurusu Red Nedenlerini Öğren

Her geçen gün bir üst modeli çıkarılarak genişleyen araba modellerinin, arabaların alımı da aynı oranda ...