Taşıt Kredisi Almak İstiyorum

Taşıt kredisi almak istiyorsanız kredi almak için bankaların istediği koşulları bilmelisiniz. Taşıt seçmek kolay olsa da taşıt kredisi almak kolay değildir. 

Taşıt kredisi almak isteyen çok kişi vardır. Ancak pek çok kişi taşıt kredisi almak için gerekli koşullardan haberdar değildir. Bankalar kolay kolay taşıt kredisi vermemektedir. Sıfır kilometre araçlara kredi verildiği gibi ikinci el araçlara da kredi verilse de bunların tümü belirli koşulların yerine getirilmesini gerektirmektedir.

Taşıtlar her zaman için bir yerden başka bir yere gitmeyi hızlandıran ve kolaylaştıran araçlar olmuştur. Ayrıca pek çok kişinin satın almak istediği ve fakat nakit parası ya da birikimi olmadığı için alamadığı taşıtlar olmuştur. Tüm bunların farkında olan ve insanların isteklerini bilen bankalar taşıt kredisi sunmaktadırlar. Ancak bankalar müşterilere almak istedikleri taşıtlar için yüzde 100 kredi vermemektedirler.

Bankadan taşıt kredisi almak istiyorsanız bu krediyi sıfır peşinatla alamayacağınızı bilmelisiniz. Çünkü bankalar fiyatı 50 bin TL’nin üstünde olan araçlar söz konusu olduğunda 50 bin TL’ye kadar olan tutar için yüzde 75 oranında ve 50 bin TL’nin üstünde olan tutar için yüzde 50 oranında kredi vermektedirler. 50 bin TL’nin altında bir fiyata sahip olan taşıt için yine ancak yüzde 75 oranında bir kredi almanız mümkün olur. Bu nedenle taşıt için bir miktar peşinatı cebinizden vermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Taşıt kredisi veren bankalar satın almak istediğiniz taşıta siz kredi borcunun tamamını ödeyene kadar ipotek koyacaklardır. Ayrıca bazı bankalar ipoteğin yanı sıra müşterilerinden geri ödeme süresi boyunca geçerli olacak hayat sigortası yaptırmalarını da istemektedirler. Taşıt kredisi alacaksanız taşıtın trafik sigortasını ve kasko sigortasını yaptırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca kendinize de ferdî kaza sigortası yaptırmalısınız.

Taşıt kredisi almak için gelir durumunuz da büyük önem arz etmektedir. Bekarsanız, alacağınız taşıt kredisinin geri ödeme taksit tutarlarının sizin gelirinizin yarısını aşmaması gerekir. Ayrıca ailenizle yaşıyorsanız ev halkının toplam gelirinin yarısını aşmamalıdır. Eğer evliyseniz taksit tutarları sizin ve eşinizin toplam gelirinin yarısını aşmamalıdır. Taşıt kredisi almak için bankaya gelir belgenizi ibraz etmeniz şarttır.

Cevapla

x

Check Also

2018 Faizsiz Taşıt Kredisi Fırsatı

Otomobil firmaları taşıt almak isteyen müşterilerine 2018 yılında faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Faizsiz kredi veren ...