Şubesiz Bankacılığın Avantajları Nelerdir?

Şubesiz bankacılık son derece avantajlı bir hizmettir. Türkiye’de belirli bankalar tarafından verilen bu hizmetin şimdiden çok sayıda müşterisi vardır. Şubesiz bankacılık hizmetinin avantajlarını yazımızı okuyarak öğrenmeniz mümkündür. 

Şubesiz bankacılık, bankaların işlem ve şube maliyetlerini kısmak amacıyla oluşturdukları bir bankacılık ürünüdür. Bu ürün sayesinde bankalar şube açmak ve personel almak gibi maliyetli işlerle uğraşmamakta ve bu gibi işlere para harcamamaktadırlar. Bunun yerine mobil bankacılık uygulamalarını çok ileri düzeyde ve kapsamlı şekilde yapmakta ve müşteri temsilcisi almaktadırlar. Bu da maliyetleri çok fazla düşürmektedir. Şimdiye kadar şubesiz bankacılık ürünü oluşturan bankalar arasında QNB Finansbank, Kuveyt Turk, Yapı Kredi ve TEB vardır. Bunların şubesiz bankacılık ürünleri Enpara, Senin Bankan, Nuvo ve CEPTETEB’dir. Bu bankaların ürünleri çok ilgi görmekte ve bu sayede bankalar da müşteri sayılarını artırmaktadırlar.

Şubesiz bankacılık son derece avantajlıdır. Çünkü her şeyden önce şubeye gitme derdi yoktur. Öncelikle her bankacılık işleminiz için şubeye gitmenize gerek yoktur. Üstelik para çekmek ve para yatırmak dışında hiçbir işleminiz için ATM’ye gitmeniz gerekmez. Cebinizdeki parayı vadesiz mevduat hesabınıza yatırmak ya da vadesiz mevduat hesabınızdan nakit para çekmek gibi işlemleriniz dışında ATM’de işiniz yoktur. Zaten şubesiz bankacılık hizmeti olduğu için şube ile işiniz yoktur. Çünkü hizmeti aldığınız ürünün şubesi yoktur. Ancak bu ürünü oluşturan bankanın şubesi vardır. Çok büyük bir sorununuz olduğunda öncelikle müşteri hizmetlerini ararsınız. Zaten müşteri temsilcileri sorunları genellikle telefonda çözmekte ve iletişimi e-posta ile sürdürmektedirler. Şubesiz bankacılığın diğer bir avantajı her türlü başvurunuzu mobil bankacılık uygulamasından ya da internet şubesinden yapabilmenizdir. Yani kredi başvurunuzu, kredi kartı başvurunuzu ya da ek para başvurunuzu bu kanallardan yapmanız mümkündür. Ayrıca çoğu şubesiz bankacılık ürününde havale ve EFT işlemleri için ücret alınmamaktadır. Üstelik fatura ödemesi, para aktarma, TL yükleme ve kredi kartı borcu ödeme işlemlerinizde de ücret ödemezsiniz. Şubesiz bankacılık ürünlerinin en önemli avantajlarından biri de soğuk havalarda ya da çok sıcak havalarda oturduğunuz yerden, evinizden ya da iş yerinizden çıkmadan tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilmenizdir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Kartı ve Banka Kartı İçin Yedi Gün Şartı

Kredi kartları ve banka kartları hakkında yönetmelikte BDDK tarafından değişiklik yapıldı. Artık bankalar kart sahiplerinin ...