Öğrenci Kredi Kartlarını Veren Bankalar

Öğrenci Kredi Kartlarını Veren Bankalar

Günümüzde nakit paranın elde dolaşımının azalması sebebi ile para piyasası tacirleri de yöntem değişikliğine gitmiştir. Kredi kartları , para kartları hem taşıma kolaylığı hem de pratik olması sebebi ile tercih sebebidir. Her bireyde mutlaka birinden biri bulunmaktadır. Bir ihtiyaçtan çok zorunluluk haline gelmiştir. Kart sahibi olunmadan çoğu işlem gerçekleştirilemez olmuştur.
Üniversitelerin yaygınlaşması ile öğrenci popülasyonu da artmıştır. Gerek burs alımı gerek ailelerinden para transferi gerek de taksitli alış verişler için öğrenci kredi kartları yaygın kullanılmaktadır.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı

Bu  kartın 3 hali bulunmaktadır. Öğrenciler için aidatsız İşte Üniversiteli kartları yapılmıştır. Kart isteminde bulunurken aidatsız olmasına dikkat edilmelidir. Limit 300 Tl ile başlar belirli aralıklarla isteğe göre limit artırımına gidilebilir. Kampanya fırsatlarına göre taksit seçeneği vardır.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Ziraat Bankasının başbakanlık bursu ya da geri ödemeli burs almaya hak kazanan öğrenciler için çıkarmıştır. Öğrenciler hem bu karttan bursları alabilmekte hem de kredi kartı özelliği ile taksitli alış veriş yapabilmektedir. Ziraat Bankası şubelerinden kart istenebilir online başvuru hakkı yoktur.

Yapı Kredi Bankası Play Card

Öğrenciye 1000 Tl limitli kredi kartı yollayan tek bankadır. Bu yüzden öğrenciler arasında tercih sıralarında en üst seviyeye ulaşır. Limit yanında zaman zaman yaptığı avantajlı politikalar ile de dikkat çeker. Tüm 4 yıllık üniversite öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri bu karta başvuru yapabilir. Yıllık aidatı 70 Tl olarak görünür ama öğrenci belgesi ibraz edildiğinde yıllık aidat otomatik olarak düşer.

Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı

Bu öğrenci kredi kartında da yaş sınırlaması getirilmiştir. 18 – 25 yaş için geçerlidir. 500 Tl limit ile elinize ulaşan kart nakit çekme avantajı sağlar. Yapılmış olan alışverişler üzerinden ek çekim olsa bile taksit avantajı sunar. Taksit sayısını arttırırken küçük komisyonlar alır. Yapılan her işlemin belirli yüzdesi kadar bonus kazanma fırsatı verir. Biriktirilen bonusların miktarına bakılmadan istenildiği zaman yapılan harcama üzerinden bonus kadar indirim yapılır.

 

Cevapla

x

Check Also

Kredi Kartı Başvurusu İçin Hangi Şartlar Yerine Getirilmeli

Kredi Kartı Başvurusu İçin Hangi Şartlar Yerine Getirilmeli?

Öncelikle kredi kartı günlük ihtiyaçlarımız için en önemli araçlardan bir tanesidir. Yanımızda nakit para olmadığı ...