Mobil Bankacılık Kredi Puanı Sorgulama

Mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak kredi puanlarını sorgulayan kişilerin sayısı mobil bankacılık uygulamalarının kullanımının yaygınlaşmasıyla artmıştır. Mobil bankacılık kredi puanı sorgulama işlemi son derece kolaydır. 

Mobil bankacılık uygulamalarının kullanımı son derece yaygınlaşmıştır. Bu sayede mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak kredi puanlarını sorgulayan kişilerin sayısı da artmıştır. Mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak kredi puanını sorgulamak son derece kolaydır. Aslına bakarsanız Findeks mobil uygulaması da vardır. Ayrıca Findeks kredi puanı sorgulama işlemi hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak vatandaşlar Findeks platformundan haberdar olmadıkları için mobil bankacılık uygulamalarından kredi puanlarını öğrenmeye çalışmaktadırlar. Hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın kredi puanı sorgulama işleminizden ücret alınacaktır. Findeks platformundan yaptığınız sorgulama sırasında sistem sizin kredi kartınızla ya da hesap kartınızla ödeme yapmanızı isteyecektir. Findeks platformu üzerinden yapacağınız kredi puanı sorgulama işlemi için sistem sizden 4,72 TL tahsil edecektir. Ancak bankanızın mobil bankacılık uygulamasıyla kredi notunuzu sorgulamak istediğinizde bankanız sizden bu tutarın hemen hemen aynısını tahsil edebilir. Bu tutarı bankanız kredi kartınızdan ya da hesabınızda alabilir. Her hâlükârda siz bu işlem için ücret ödersiniz. Bu yüzden bankanızın mobil uygulamasından sorgulama yapmak yerine Findeks üyelik paketlerinden birini kullanmanız daha avantajlıdır. Üstelik en basit ve en ucuz paket olan Findeks Klasik Üyelik Paketi ayda 5,72 TL’dir. Bu paketi yıllık olarak alırsınız ve ücreti aylık olarak ödersiniz. Bu paketi aldığınızda bir ayda hem notlu risk raporu, hem izleme hizmeti hem de uyarı hizmeti alırsınız. Yani kredi notunuz düştüğünde ya da yükseldiğinde size uyarı mesajı gelir. Findeks üyelik paketi almak bankanızın mobil uygulaması üzerinden kredi puanınızı sorgulamaya göre daha kolaydır.

Mobil bankacılık kredi puanı sorgulama işlemi yapmak için krediler bölümüne girmeniz ve kredi puanı ya da kredi notu kategorisini bulmanız gerekir. Bunu yaptığınızda kredi puanınızı sorgulama ekranı karşınıza gelecektir. Findeks platformu üzerinden kredi puanınızı sorgulamak için Findeks mobil uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Platforma üye değilseniz T.C. kimlik numaranız ve güncel cep telefonu numaranızla üye olmanız, eğer üye iseniz giriş yapmanız gerekir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Notu Yükseltmek

Kredi Notu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalıdır ?

Kredi notu, kişilerin bankalarda yaptıkları işlemlerin toplu bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda oluşan bir puanlama sistemidir. ...