Mobil Bankacılık Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde banka müşterileri birçok mecra üzerinden kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Mobil bankacılık kredi başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun. 

Son birkaç birkaç yılda mobil iletişim teknolojilerinin ciddi şekilde gelişmesi ve insanların da bu gelişmelere hızlı bir şekilde uyum sağlamaları neticesinde birçok işlem akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilebilir hale geldi. Bankacılık sektörünün teknolojiyi çok yakından takip ettiğini, ürün ve hizmetlerinde yeni teknolojileri kullanmayı sevdiğini göz önünde bulunduracak olursak mobil iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin de aynı şekilde yansımasını kolayca anlayabiliriz.

Mobil iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin bankacılık sektöründeki en ciddi yansımalarından biri de mobil bankacılık sistemi ile müşterilerin kredi başvurusunda bulunabilmeleri. Öyle ki, eğer bir kişi müşterisi olduğu bankanın mobil uygulamasını akıllı telefonuna ya da tablet bilgisayarına indirebiliyorsa ilgili uygulamaya giriş yaparak kısa sürede kredi başvurusunda bulunabiliyor. Bunun için gerçekleşmesi gereken ilk gereksinim, o kişinin kredi başvurusunda bulunacağı bankanın müşterisi olması. Eğer bu gereksinim karşılanıyorsa artık kişi mobil cihazında kullandığı işletim sisteminin uygulama mağazasından ya da bankanın kendi sitesi üzerinden mobil bankacılık uygulamasını indirebilir. Uygulamanın bir başka yerden indirilmesi ve kullanılması büyük sorun teşkil edebilmektedir zira bankanın uygulaması diye ona benzeyen zararlı bir başka uygulama indirilebilir ve kişisel bilgileri bir başkasının eline geçebilir.

Müşterisi olunan bankanın mobil uygulamasını indiren kişi, banka tarafından kendisine verilen ve sadece kendisinin bilmesi gereken mobil bankacılık bilgilerini kullanarak uygulama üzerinde oturum açmalıdır. Başarılı bir şekilde oturum açabilen müşteri, artık uygulamanın menüsünde yer alan kredi bölümden kredi başvurusunda bulunabilir. Banka üzerinden, SMS ile ya da internet sitesindeki internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurular gibi mobil bankacılık ile yapılan kredi başvuruları da aynı merkezde toplanır. Sonrasında da kişinin kredi notu başta olmak üzere mevcut bilgilere dayanarak sistem tarafından otomatik olarak bir yanıt sunulur. Olumlu ya da olumsuz ilk yanıtın ardından kesin sonuç kişinin kredi başvurusu sonrasında atması gereken bizzat bankaya giderek kredi çekimi talebiyle ortaya çıkacaktır. Çünkü bankalar, ön değerlendirme sonrasında olumlu yanıt vermelerine rağmen diğer istediklerinin karşılanmaması nedeniyle kimi kredi başvurularını daha sonra geri çevirebilmektedirler.

Cevapla

x

Check Also

2018 Faizsiz Taşıt Kredisi Fırsatı

Otomobil firmaları taşıt almak isteyen müşterilerine 2018 yılında faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Faizsiz kredi veren ...