Kuveyt Türk İhtiyaç Kredileri Hakkında

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredileri Hakkında

Banka 1989 yılında özel finans kurumu statüsüyle kurulmuş olup 1999 yılında Bankacılık Kanunu kapsamına alınarak hizmetlerini sürdürmüştür. Mayıs 2006 itibariyle de Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. olarak unvanını değiştirmiştir. Çağdaş bankacılık anlayışı ve hizmetleri ile müşterilerine yıllardır hizmet veren Kuveyt Türk faizsiz kredi hakkında bilgi edinmenizde fayda var.

İhtiyaç Kart

Bu konuda müşterisine en avantajlı seçeneği olan ihtiyaç kart ile bütün acil ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilir hiç sorun yaşamadan zorlanmadan ödeme yapabilirsiniz.  Kuveyt Türk ihtiyaç kart başvurusu yaptıktan sonra kartınız basıldığı andan itibaren iki ay boyunca geçerliliğe sahiptir. Ödeme planını başvurunuz esnasında siz belirlediğinizden acil harcamalarınızı taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Bu Kartın belki de tek kötü yanı  acil sınıfına giren evlilik, seyahat, eğitim, mobilya , tadilat ve sağlık harcamaları dışında kalan market alışverişi , akaryakıt harcamaları , döviz işlemleri gibi işlemleri yapma yetkisinin olmamasıdır. Ayrıca 50 TL ve üzeri miktarlar taksitlendirilmektedir.

Harcama Kontrolü İçin İyi Seçenek

Bankanın müşterisine sunduğu bir diğer seçenek ise %1,30 faiz oranıyla sunulan ihtiyaç kredisidir. Tüketici kredileri için oldukça düşük bir faiz oranına sahip bu krediye bankaya başvuru yaptıktan sonra yapılan incelemeler sonucu onaylanan tutar oranında sahip olabilirsiniz. Dosya masrafı %0.5 oranıyla kredi üzerinden kesilmektedir.  Bu finansmanın koşullarından biri ise müşteri KKB skoruna göre faiz oranları değişiklik göstermektedir. Yani KKB skorunuz 1800 ve üzeri konumdaysa en düşük faiz oranı olan %1,30 oranından faydalanabilirsiniz. Eğer KKB skorunuz 1400 veya altında bir skorsa %1,44 faiz oranından faydalanmak durumunda kalırsınız.

Kuveyt Türk faizsiz ihtiyaç kredisi gibi bir seçenek henüz bulunmuyor. Fakat bankanın ihtiyaç kart seçeneği harcama kontrolü için en iyi seçenek gibi görünüyor.

Cevapla

x

Check Also

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

CEPTETEB ihtiyaç kredisi için başvuru yapmak kolaydır. CEPTETEB, nakit paraya ihtiyacı olan müşterilerine ihtiyaç kredisi ...