Kredi Puanımı Nasıl Yükseltirim?

Kredi puanını nasıl yükselteceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz? Kredi puanınızı yükseltmek için uygulamanız gereken yöntemleri bilmeniz gerekir. 

Kredi puanınızı yükseltmek için neler yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Öncelikle uygulamanız gereken yöntemleri bilmeli ve bunları planlı ve programlı bir şekilde uygulamalısınız. Bu yöntemleri bilinçi bir şekilde uygulamalı ve belirli aralıklarla bu yöntemlerin kredi puanınıza yaptığı etkiyi gözlemlemelisiniz.

Kredi puanınızın yüksek olması her açıdan büyük önem taşımaktadır. Öyle ki, kredi puanınızın yüksek olması sizin hem iş yaşantınızda hem de finans dünyasında avantaj yakalamanızı sağlar. Öyle ki kredi puanınız bir ortaklık sırasına bile ortağınızın size güvenmesini sağlayan çok önemli bir unsurdur.

Kredi puanınız sizin hem bankadan kolayca kredi almanızı hem de müşterisi olduğunuz şirketlerle aranızın iyi olmasını sağlar. Kredi puanınız düşükse bunu yükseltmeniz şarttır. Ancak bunun için sabırlı bir şekilde hareket etmeniz ve adım adım ilerlemeniz gerekir. Kredi puanınızı her ay Findeks platformundan takip etmeniz gerekir. Findeks platformu bu açıdan çok önemli bir platformdur. İşlemler için ücret ödeseniz de çok güvenilirdir.

Kredi puanınızı yükseltmek için yapmanız gerekenlerin ilki borçlarınızı ödemektir. Gecikmiş olan ve ödemediğiniz tüm borçlarınız sizin kredi puanınızın düşmesine neden olacaktır. Devlete olan borçlarınız da aynı şekilde kredi puanınıza olumsuz etki edecektir. Bu nedenle yapmanız gereken ilk şey borçlarınızı ödemek ve daha sonraki borçlarınızı sürekli olarak zamanında ödemeyi alışkanlık hâline getirmektir.

Ödeme alışkanlıklarınızı düzene sokmak da kredi puanınızı yükseltecek bir adımdır. Ödeme alışkanlıklarınızı düzene sokmalı ve borçlarınızı zamanında ödemeyi alışkanlık hâline getirmelisiniz. Kredi ve kredi kartı borçlarınıza öncelik vermeli bunları kesinlikle aksatmamalı ve ertelememelisiniz.

Kredi kartı ekstre borcunuzun sürekli olarak ve sadece asgarî tutarını ödemek de kredi puanınızı düşüren bir etmendir. Bu nedenle kredi kartı ekstre borcunuz varsa bu borcun sadece asgarî tutarını değil asgarî tutardan fazlasını ödemelisiniz. Bu çok küçük bir detay gibi görünse de aslında sizin kredi puanınızı yükseltecek bir adımdır. Diğer bir husus da otomatik ödeme talimatlarınız varsa bu talimatların başarılı bir şekilde ödendiğinden emin olmaktır. Bunun için hesabınızda yeterli bakiye olduğundan emin olmalısınız.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Notu Yükseltmek

Kredi Notu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalıdır ?

Kredi notu, kişilerin bankalarda yaptıkları işlemlerin toplu bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda oluşan bir puanlama sistemidir. ...