Kredi Puanım Kaç?

Bankalardan kredi kartı çıkarmak ya da kredi talebinde bulunmak isteyenler başta olmak üzere finansal durumlarla ilgilenen hemen herkes kredi puanını merak etmektedir. 

Kredi puanı, kredi notu ve kredi skoru, kişinin bankalarla olan ilişkisini ve bu ilişkinin geçmişte ne gibi izler bıraktığını ortaya koymaktadır. Bu doğrultuda kredi puanını bilmeyen kişiler kredi puanım kaç diye sorular sormakta ve bunu da çevreleriyle paylaşmaktadırlar.

Kredi puanım kaç diyen kişinin yapması gereken aslında son derece basittir. O da kredi puanını sorgulamak ve öğrenebileceği en kolay ve garanti yol üzerinden öğrenmektir. Findeks platformu üzerinden sağlanan hizmet kapsamında kişiler birkaç dakika içinde kredi puanlarını öğrenebilirler. Öncelikle yapılması gereken ise Findeks’e üye olmaktır. Üye olmak kolay ve ücretsizdir. Üyeliğin tamamlanması sonrasında sisteme yani Findeks platformuna giriş yapmak gerekir. Artık kişi sorgulama aşamasına geçebilir. Bu noktada şu bilgiyi vermemiz gerekir ki, Findeks üzerinden kredi puanının öğrenilmesi için yapılacak sorgulama başına ücretlendirme yapılmaktadır. Bu doğrultuda her sorgulama için kişinin 4,72 Türk lirası ödemesi gerekmektedir ve bunu da kredi kartı ile kolayca ödeyebilir. Dileyen kişiler sorgulama yapmadan önce Findeks hesaplarına para yükleyerek ve sonrasında da ilgili bakiyedeki tutarı kullanarak sorgulama yapabilirler.

Yoğun bir şekilde kredi notu sorgulaması yapan kişiler için Findeks platformu üzerinde çeşitli üyelik paketleri bulunmaktadır. Genellikle finans danışmanlığı işi ile ilgilenen kuruluşlar tarafından Findeks üyelik paketleri oldukça ilgi görmektedir.

Kredi notum kaç ile başlayan süreç bir süre sonra kredi puanın öğrenilmesi ile birlikte Findeks üzerinde yer alan diğer hizmetlerin kullanılmasına da vesile olabilir. Zira platform üzerinde hemen herkesin ilgisini çekebilecek hizmetler sunulmaktadır. Risk raporu alma, not danışmanlığı, çek endeksi gibi hizmetler kişilerin Findeks üzerinden sıkça başvurduğu ve yoğun bir şekilde ilgi gören hizmetler arasında yer almaktadır.

Kredi çekmeden ya da kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce hemen herkesin kredi puanını öğrenmesi ve bunun için yukarıda anlattığımız kolay adımları atması kendisi için uzun vadede yararlı olacaktır. Zira kredi başvurusunun olumsuz yanıtlanması kredi puanını düşürmektedir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Notu Yükseltmek

Kredi Notu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalıdır ?

Kredi notu, kişilerin bankalarda yaptıkları işlemlerin toplu bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda oluşan bir puanlama sistemidir. ...