Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi ?

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi ?

Birçok kişinin ortak kaygısı olan “kredi notu” sizlerin bankadan kredi taleplerinin reddedilmesine neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek ve kredi çekme olanaklarını en iyi şekilde ele almak bakımından bazı araştırmaları tamamlamak önem taşıyan durumlar arasında gösterilmektedir. Şimdi sizler için, “Kredi düşük olanlar kredi çekebilir mi” konusunu ele alıyoruz.

Daha önce bankalara borçlu kaldınız ve halen ödemediyseniz, maalesef ki kredi notunuz “çok riskli” olarak adlandırılır ve sizlerin kredi çekme talepleri reddedilir. Bu yüzden öncelik olarak yapmanız gereken şey, bankalarda yer alan kredi notunu düzeltmektedir. Bu aslen kolay bir işlemden geçiyor! Bankalar her 3 ayda bir kredi notlarını güncellemektedir. Bu yüzden bankalarda yer alan kredi kartı borçlarınız veya geçmiş kredi borçlarınızı kapatarak, kredi notunuzu tekrar istenen alana taşıma durumu muhtemel olur. Bu sebeple daima güvence sağlamak açısından, “Kredi düşük olanlar kredi çekebilir mi” konusuna iyi değinmeli ve ayrıntılara önem vermelisiniz.

Bankalar farklı sebeplerden dolayı kredimi reddedebilir mi?

Evet, bu ihtimal de söz konusudur. Sadece “Kredi düşük olanlar kredi çekebilir mi” konusu değil, birçok zaman kredi notu olağan olan kişilerin de kredilerinin reddedildiği durumları görüyoruz. Bunu engellemek adına ufak tefek bazı ayrıntılar söz konusudur;

  1. Sigorta kapsamınızın değeri kadar kredi talebinde bulunun.
  2. Sigortalı değilseniz, banka size kredi vermez.
  3. Bir maaş bordrosu veya dükkan geliri talep eder.
  4. Kefil veya ipotek edilecek mülklerin sunulması gerekebilir.

Kredi notu dışında sunulan bu 4 maddeye ayak uydurursanız kredi çekme olanakları gayet kolaylaşacaktır. Bu noktada “Kredi düşük olanlar kredi çekebilir mi” konusunun yanı sıra, diğer ayrıntıları da mutlaka gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Puanım Kaç?

Bankalardan kredi kartı çıkarmak ya da kredi talebinde bulunmak isteyenler başta olmak üzere finansal durumlarla ...