Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir

Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir

Kredi kartı olmayan vatandaşımız yok gibidir. Bankalara işi düşen her vatandaşa sorulan ilk sorulardan biri ‘Bankamızın kredi kartını kullanmak istemisiniz?’ olur. Bir dönem bankalar şube önlerine koydukları gişelerden gelen geçen herkese kredi kartı verdiler. Bu sonucunda birçoğumuzun cüzdanında haddin den fazla kredi kartı oldu. Kullanılmayan bu kartların yıllık ücretleri gelince vatandaşları bu kartların bir kısmını nasıl iptal ettirebilirim sıkıntısı sardı. Öncelikle kredi kartını iptal ettirmenin gayet kolay olduğunu belirtelim. Kredi kartı iptali iki yolla oluyor bunları size detaylı bir şekilde anlatayım.

Nasıl İptal Edilebilir?

  • İlk olarak kredi kartınızı almış olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak iptal işlemini gerçekleştire bilirsiniz. Telefon numarasını kartınız arka yüzünden veya internetten öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri temsilcisine kredi kartını iptal ettirmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Konuştuğunuz temsilci size neden kapatmak isteğinizi sorabilir ve sizi çeşitli promosyonlarla ikna etmeye çalışabilir. İkna olmazsanız eğer işlemi gerçekleştirir.
  • Yada bankanın şubesine gidip kredi kartınızı kapatmak istediğinize dair bir dilekçe doldurup vermeniz gerekir. Ancak bazı bankalar şubeden bu işlemi yapamayacaklarını ve müşteri hizmetlerini aramanızı isteyebilirler.

Sorun yaşanır mı?

Kredi kartı iptal işleminde en büyük sorunu taksitli harcama ödemeleriniz varsa yaşarsınız. Bankalar borcunuzu kapatmanızı talep edeceklerdir. Ödemenizi yaparsanız eğer bir sorun kalmaz. Ancak bazı bankalar bu konuda müşteri odaklı davranır. Kartınızı iptal eder ve taksit ödemeleriniz bitene kadar size ekstre göndermeye devam eder. Sizde bankadan günü geldikçe borcunuzu ödeyebilirsiniz.
Kanuni olarak bankaların sizin talebiniz doğrultusunda kredi kartı iptal işleminizi 7 gün içinde tamamlamaları gerekiyor. Bir sorunla karşılaşırsanız eğer ilinizde bulunan tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Cevapla

x

Check Also

Emekli Promosyonumu Hangi Bankadan Almalıyım?

Emekli promosyonunuzu hangi bankadan almanız gerektiğine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Çünkü bankalar son zamanlarda emekli promosyonu ...