Kredi Kartı Mı Nakit Mİ Kullanmalıyım?

Kredi Kartı Mı Nakit Mİ Kullanmalıyım?

Artan hayat pahalılığı ve kişilerin borçları yüzünden düşen kredi notu, zorunlu olarak nakit kullanımına yönlendirse de, kredi kartı kullanmanın kişiler için birçok avantajı bulunur. Düzenli olarak kredi kartı kullandığınızda, kredi notunuz yükselir ve bankalardan kredi çekebilme ihtimaliniz artar. Nakit kullanmak her zaman avantajlı gibi görüne de nakit olmadığı zamanlar kredi kartınız imdadınıza yetişir. Ayrıca taksitle alışveriş yapabilme ihtimaliniz olduğu için ödemelerinizi de ayarlayabilme imkanınız bulunur. Ancak kedi kartınızın limitini, kullanabileceğiniz kadar ayarlamanız ve ödeyemeyeceğiniz kadar harcama yapmamanız gerekir.

En İyi Kredi Kartı Hangisidir?

Pek çok bankanın, çok sayıda avantajı bulunan kredi kartı bulunur. Ancak kullanıcılardan gelen yorumlara bakılarak en iyi kredi kartı, Yapı Kredi bankasına ait olan World Kart’tır. Bu kredi kartının çok sayıda para puan kazandırması ve pek çok noktada alışveriş imkanı sunması, tercih edilmesini sağlamaktadır.

Bazen kredi kartınızın limiti yetmeyebilir. Bu durumda kredi kartı eski limit üzerinden arttırma işlemi yapabilirsiniz. Ancak bu işlem geliriniz ve düzenli ödemeleriniz ile doğru orantılı olarak yapılır. Bu işlemi yapabilmek için bankaların şubelerini kullanabilir yada internet bankacılığı üzerinden limit arttırma talebi yapabilirsiniz.

Hangi Kredi Kartı Daha İyidir?

En çok karşılaşılan sorulardan biri de hangi kredi kartı daha iyi şeklindedir. Bu sorunun cevabı her kullanıcıya göre farklılık gösterir. Hangi bankanın kredi kartı sizin için daha avantajlı teklifler sunuyorsa, o bankayı kullanmayı tercih edersiniz. Burada önemli olan çok fazla yerde geçerli olması ve alışverişlerinizden sağladığı ekstra puanlardır. Bu puanları harcamaya çevirebildiğiniz için çok sayıda puan veren kredi kartları, genel olarak tercih edilmektedir. Ayrıca kredi kartlarının çeşitli kampanyalarının olması da tercih edilmelerini sağlamaktadır. Bu kapsamda en çok tercih edilen kredi kartları World, Maximum ve Axess şeklindedir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Kartı Başvurusu İçin Hangi Şartlar Yerine Getirilmeli

Kredi Kartı Başvurusu İçin Hangi Şartlar Yerine Getirilmeli?

Öncelikle kredi kartı günlük ihtiyaçlarımız için en önemli araçlardan bir tanesidir. Yanımızda nakit para olmadığı ...