Kredi Kartı Kullanıcıları İçin Çok Önemli Bilgiler

Kredi Kartı Kullanıcıları İçin Çok Önemli Bilgiler

Kredi kartları hem hayatın vazgeçilmezleri hem de en tehlikeli ürünleri arasında yer almaktadır. İlk başlarda para vermeden her ürünü almamız sağlayan sihirli bir ürün gibi gözükse e sonuç ödemeye geldiğinde bireyler maddi durumlarının oldukça üstünde harcadıkları kredi kartları ile baş etmekte zorlanır duruma gelmektedirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kredi kartı kullanımının düzeyinin hangi derecede olduğudur. Kredi kartları bilinçli bir şekilde kullanıldığında bireyler adına avantaja dönüşebilmektedir. Gerekli durumlarda ve nakit paranın olmadığı durumlarda oldukça işe yarayan kredi kartları üzerine bilinçli kullanım ile bireylerin nakit deposuna haline dönebilmektedir.

Dönem Borcu ve Asgari Ayrımı

Kredi kartı kullananlar genel olarak kartların asgari ödeme tutarlarını yatırmakta ve bu şekilde kartı döndürmeye çalışmaktadır. Maddi durumları el verdiğince asgari tutarı ödemek bireylerin daha çok işine gelmektedir ancak burada büyük bir yanlış yapılmaktadır. Kartın asgari tutarını ödemek hem kartın kullanılabilir limitini azaltmakta hem de kartın nakit çekiminin kapanmasına neden olmaktadır. Sürekli asgari tutarı ödemek yerine genel olarak kartın dönem borcunu ödemek her zaman daha doğru bir hamledir. Bu sayede karttaki kullanılabilir limit azalmamakta ve kart nakit çekime kapatılmamaktadır. Üstelik bunların yanında bankaya olan kredi notu da artmaktadır. Kredi kartlarında bilinmesi gereken karta ne kadar çok para yatırılırsa kullanım hakkının ve notunda o kadar artacağadır.

Taksitlendirme ve Pratik Uygulamalar

Kredi kartı hakkında bilgiler, günümüzde her bankaya ve her kullanıcıya göre değişiyor olsa da kullanıcıların karttan en avantajlı şekilde yararlanması adına bazı püf noktaları yer almaktadır. kredi kartı ile yapılan her alışverişte taksitlendirmeye yapmaya dikkat edilmelidir. Bu sayede hem dönem borcu hem de asgari ödeme tutarı düşmekte ve bireyler bütçeleri doğrultusunda en düzenli ödemeyi yapabilmektedirler. Ancak taksitlendirme yaparken çok böldürmemeye ve faiz oranlarına dikkat etmekte fayda vardır. Bunun yanı sıra ise kartın belirli internet siteleri üzerinden avantajlarına ve mağazalardaki fırsatlarına göre hareket etmek ve harcama yapmak kullanıcının kartı en düşük maliyetle harcamasına yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki kredi kartı doğru kullanıldığında fayda sağlamaktadır.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Kartı Başvurusu İçin Hangi Şartlar Yerine Getirilmeli

Kredi Kartı Başvurusu İçin Hangi Şartlar Yerine Getirilmeli?

Öncelikle kredi kartı günlük ihtiyaçlarımız için en önemli araçlardan bir tanesidir. Yanımızda nakit para olmadığı ...