Kredi Kartıyla Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borçlarını 72 Aya Kadar Yapılandırma

Başbakan Binali Yıldırım Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından kredi kartı boçlarının 72 aya kadar yapılandırılma imkanı getirdiklerini söyledi. Kredi kartı kullanıcılarının yaptıkları bol taksitler yüzünden zor duruma düştüğünü ve bir defaya mahsus kredi kartı borçlarının 72 aya kadar yapılandırma imkanı tanıdıklarını söyledi. Kredi kartı mağdurlarının bu haberin ardından sevineceklerini tahmin ediyoruz.

72 Ay Yapılandırmadan herkes Yararlanamamaktadır

Kredi kartı yapılandırmalarında uygulanacak olan faiz oranı henüz netlik kazanmadı ve bununda temerrüt faizi olarak uygulanan %2.52 oranınında olmayacağı mevzusunda açıklamalar yapıldı. Bankalar arasında yaşanan rekabete göre belirlenecek olan faiz oranı ihtiyaç kredisi cari faiz oran aralığı olan 1.20 ile 1.50 arasında bir faiz olacağı düşünülmekte.
Birden fazla kredi kartı borcu olan kişiler, tüm kart borçlarını tek bir bankada biriktirerek 72 ay vadelendirme yapıp ödeme imkanları bulunmakta. Kişinin ödeme gücüne göre belirlenecek olan yapılandırmada, senin ödeme gücün yok yapılandırma yapamayız benzer biçimde bir neticela karşılaşmanız mümkün değildir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Kartı ve Banka Kartı İçin Yedi Gün Şartı

Kredi kartları ve banka kartları hakkında yönetmelikte BDDK tarafından değişiklik yapıldı. Artık bankalar kart sahiplerinin ...