Kredi Başvurusu Reddedilince Yapılması Gerekenler

Kredi Başvurusu Reddedilince Yapılması Gerekenler

Kredi başvuruları, pek çok sebepten dolayı reddedilebilir. Bu noktada sizlerin doğru sonuçlar alması ve fikir edinmesi bakımından çalışan sitemiz, kredilerin neden reddedildiğinden; reddedilince neler yapılması gerektiğine kadar konuları ele alıyor!  Bu noktada kesin sonuçlar almak bakımından bazı ayrıntıları incelemek oldukça önemlidir.

Bankalar kredimi neden reddeder?

Bankalar çeşitli sebeplerden dolayı kredi reddetmektedir. Bunun ilk olarak sebebi, kredi notunuzun düşük olmasından kaynaklıdır. Bankalarda yer alan kredi kartlarına düzenli ödemeleri yapmıyorsanız, daha önce kredi aldınız ve ödemeleri aksattıysanız bu tip problemlerle karşılaşma durumu söz konusudur. Bu sebeple öncelik olarak kredi notunuzu düzeltmeniz gerekiyor. Borçlarınızı sıfırlamalı, 6 ayda bir dönemsel olarak değişen kredi notu takvimini takip etmelisiniz. Diğer reddedilme sebepleri şunlar olabilir;

  • Sigortalı bir işe sahip olmama
  • Maaş bordrosu gösterememe
  • Kefil veya ipotek değeri taşıyan mülk sunumu yapmama

Kredi notumu nasıl düzeltebilirim?

Kredi notundan sebep reddedilen kredileriniz için, öncelik olarak bu kredi notunu düzeltmek gereklidir. Bunun için yapılması gereken şey oldukça basittir. Tüm bankaların, kendi arasında paslaştığını gözden kaçırmamanız gerekli! Bu yüzden tüm bankalarda yer alan kredi kartı borçlarınızı düzgün bir şekilde ödemeye çalışın. Daha önce kredi borcunuz var ise bunu sıfırlamayı ve düzenli ödemeler sağlamaya dikkat edin. Kredi kartlarınıza fatura ödeme talimatı vererek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz! Bu ayrıntılar göz önünde tutulduktan sonra sorunsuz bir şekilde kredi notunuzu 3 veya 6 ay içerisinde yükseltebilecek, bankalardan sorun yaşamadan bir ihtiyaç kredisi alma şansına ulaşabileceksiniz.

Unutmayın, ayrıntılar bankalar için ciddi önem taşıyor! Bu sebeple önemli olan şeyin, daima kredi notunuz olduğunu ve bankalarla aranızda ki ilişkinizi sıcak tutmak açısından ödemelerinizi düzenli yapmak oldukça önemlidir.

Cevapla

x

Check Also

2018 Faizsiz Taşıt Kredisi Fırsatı

Otomobil firmaları taşıt almak isteyen müşterilerine 2018 yılında faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Faizsiz kredi veren ...