KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri her yıl belirli illerde ve belirli tarihlerde verilmektedir. Bu girişimcilik eğitimlerinin her birinin kapsadığı program farklıdır. 

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine başvurmak ve bu eğitimleri almak isteyen çok sayıda vatandaş vardır. Bu nedenle KOSGEB internet sitesinden başvuru tarihleri takip edilmekte ve duyuruları kaçırmamak için çaba sarf edilmektedir. Önemli olan başvuru tarihlerini almak ve o gün gerekli işlemleri yaparak KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini alacak az sayıda kursiyer arasına katılmaktır. Ancak başvurular yapılsa da kursiyer sayısı az olduğu için başvuran pek çok kişi eğitimlere katılamamaktadır.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başvuru tarihleri KOSGEB resmî internet sitesinde duyurulmaktadır. Yapmanız gereken şey bulunduğunuz ili seçip ilinizde yapılacak KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvuruların alındığı tarihi öğrenmektir. Ancak çoğu zaman başvuru yapmak isteyen kişiler duyuruları karıştırmaktadır. Programlardan hibelerden ve faizsiz kredilerden yararlanmak için girişimcilik eğitimlerine katılmak ve girişimcilik sertifikası almak şarttır. Fakat verilen girişimcilik eğitimlerinin tümünün programı aynı değildir.

Başvurunuzu doğru programın girişimcilik eğitimlerine yapmak için duyuruların içeriğini dikkatlice okumanız gerekir. Duyurularda KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin verileceği il, ilçe, alınacak kursiyer sayısı ve açıklama kısmında bu eğitimlerin hangi program kapsamında verildiği yazmaktadır. Bu yüzden programınıza uygun eğitimlere başvuru yapmanız çok önemlidir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine ait duyurular KOSGEB resmî internet sitesinde yayımlansa da çoğu zaman bazı eğitimlerin duyuruları bu sitede yayımlanmadan başlamakta ve sona ermektedir. Bu yüzden eğer bir program için girişimcilik sertifikası almanız ve bu nedenle girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekiyorsa eğitim duyurularını internet sitesinde takip etmenin yanı sıra ilinizdeki ya da ilçenizdeki KOSGEB Müdürlüğü’ne başvurmanız ve başvuru tarihlerini buradan almanız daha doğru olacaktır. KOSGEB Müdürlüğü’ne doğrudan telefonla ulaşmanız ve yetkililerden ilçenizde verilecek eğitimlerin başvurularının tarihlerini öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri genellikle iş kurmak isteyen, bu amaçla hibe ve faizsiz kredi almak isteyen kişiler tarafından alınmaktadır. Bu eğitimlerin sonunda KOSGEB girişimcilerden bir iş planı hazırlamalarını istemekte ve iş planlarının arasından en iyilerini seçerek bu iş planlarının sahiplerine hibe ya da faizsiz kredi vermektedir.

Cevapla

x

Check Also

2018 Faizsiz Taşıt Kredisi Fırsatı

Otomobil firmaları taşıt almak isteyen müşterilerine 2018 yılında faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Faizsiz kredi veren ...