Kadınlara Kredi Veren Banka Var Mı?

Kadınlara kredi veren banka vardır. Bu bankalar çalışan kadınları desteklemekte ve girişimci kadınların kendilerine ait iş yeri açmalarını sağlamaktadırlar. Kadınlara kredi veren bankaların hangileri olduğunu öğrenmek için yazımıza göz atın.

Kadınlar ister evden çalışsın ister iş yerine mesai harcasın geçmişe göre iş hayatının oldukça içindedirler. Bankalar da bunun farkında oldukları için kadınlara kredi vermektedirler. Bazı bankalar çalışan kadınlara ve girişimci olup kendi iş yerini açmak isteyen kadınlara özel kredi oluşturmaktadırlar. Bu bankalar kadınlara gelir belgesiz kredi verebilmektedir. Yani gelirini belgeleyemeyen kadınlara da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların hangileri olduğunu yazımızın devamını okuyarak öğrenmeniz mümkündür.

Kadınlara kredi veren bankalar Denizbank, Akbank, Halkbank’tır. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da girişimci kadınlara destek olmakta ve onlara faizsiz kredi vermektedir. Denizbank evde çalışan kadınlara ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu konuda banka sadece kadınların kredi notunun yüksek olmasını şart koşmaktadır. Kadınlara kredi veren diğer banka Akbank’tır. Ancak Akbank kadınlara ihtiyaç kredisi olarak sadece 2000 TL vermektedir. Halkbank da kadınlara kredi vermektedir. Ancak sadece esnaf olan kadınlara ve iş yeri sahibi olan kadınlara kredi vermektedir. Kadınların bu krediden yararlanabilmeleri için Kefalet Kooperatifi aracılığıyla başvuru yapmaları şarttır. Eğer krediniz onaylanırsa Halkbank size 30.000 TL faizsiz kredi verecektir. Ancak bu kredinin vadesi 24 aydır ve kredinin 500 TL masrafı vardır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ise kadınlara faizsiz 15.000 TL kredi vermektedir. Bu krediyi verirken bakanlık bir şart koşmamakta, kefil ya da evrak istememektedir. Bu kredileri almakta biraz zorlanabilirsiniz. Bu yüzden kredi notunuzu yüksek tutmanız sizin için bir avantaj olma niteliği taşıyacaktır. Ayrıca iş hayatına atılmanız maddi özgürlüğünüzü kazanmanızı sağlayacak ve kendi ayaklarınızın üstünde durmanızı sağlayacaktır.

Kadınların iş hayatında yerinin artması ve kadınların eskiye göre iş hayatına atılmak konusunda daha cesur ve istekli olması bankaların ve kurumların bu konuda kadınlara yardımcı olmasını sağlamaktadır. Böylece kadınlar iş hayatında avantajlı hâle gelmekte ve işlerini daha kolay bir şekilde büyütebilmektedirler.

Cevapla

x

Check Also

2018 Faizsiz Taşıt Kredisi Fırsatı

Otomobil firmaları taşıt almak isteyen müşterilerine 2018 yılında faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Faizsiz kredi veren ...