İhtiyaç Kredisinde Taksit Sayısı Artık 48 Ay

İhtiyaç Kredisinde Taksit Sayısı Artık 48 Ay

Kredi taksit tutarlarının az olmasından şikayetci olunmasından dolayı yeni bir düzenlemeye gidildi. Alınan karar sonrasında artık 48 ay taksitli kredi kullana bileceksiniz.

Çıkartılan yasa ile beraber 36 ay olan olan en fazla taksit miktarı artık 48 ay olarak yeniden düzenlendi. Bankalara yoğun gelen taleplerden sonra bu kararın alınması kredi kullanıcak kişileri rahatlatmış oldu.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 

Yasal uygulamanın değiştirildiği müjdesi bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilirken bu müjde ile beraber artık ülkemizde ihtiyaç kredisi kullandıran tüm bankalar 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Yasal uygulamanın Resmi Gazete ‘de yayımlanmasının ardından 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar tarafından tüketicilerin talep etmeleri durumunda 48 ay vadeli kredi kullandırılmaya başlanacak.

İhtiyaç Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Düzenlenen kampanyalardan yararlanarak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ilk birkaç ay beklemede kalarak hemen kredi başvurusunda bulunmamaları öneriliyor. Çünkü bankaların artan kredi kullanma talebinden en iyi şekilde yararlanmak amacı ile ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemeleri ve ihtiyaç kredisi faiz oranları için indirime gitmeleri bekleniyor.

Yani kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin biraz beklemeleri durumunda çok daha uygun koşullarda avantajlı ihtiyaç kredisi paketlerinden yararlanmaları daha mümkün görünüyor. Kredi vadesinin uzaması durumunda ödenmesi gereken faiz yükünün artması nedeni ile de aylık taksit tutarlarını ödeme konusunda zorlanmayacak olan kişilerin uzun vadeli krediler yerine kısa vadeli kredi paketlerini tercih etmeleri öneriliyor.

Cevapla

x

Check Also

Taşıt Kredisi Almak İstiyorum

Taşıt kredisi almak istiyorsanız kredi almak için bankaların istediği koşulları bilmelisiniz. Taşıt seçmek kolay olsa ...