İhtiyaç Kredisi Alabilmek İçin 3 Farklı Yöntem

İhtiyaç Kredisi Alabilmek İçin 3 Farklı Yöntem

İhtiyaç kredisi, günümüzde hemen herkesin başvurduğu bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok insan artık para biriktirip hayalindekine ulaşmaktansa bankalardan kredi çekerek hayaline daha çabuk ulaşmayı seçmektedirler. Bu işlem belki normalden daha da maliyetli olmakta ve faiz ödenmektedir. Ancak yine de ihtiyaç kredisi almak sık başvurulan bir işlemdir.

Nasıl kredi çekebilirim?

Hayalindeki evi, arabayı hatta cep telefonunu almak isteyen ya da evlilik hazırlığında olan ancak yeterli parası olmayan, askerliğini bedelli yapmak isteyen vb. pek çok kişi kredi çekmek için bankaların yolunu tutmaktadır. Kredi çekmeye karar veren birçok insan “ihtiyaç kredisi nasıl alınır?” sorusunu sorabilir. Bu sorunun cevabı artık oldukça kolay. Eskiden kredi çekmek için ne olursa olsun bir banka şubesine gidip bizzat başvuru yapmak gerekirdi. Hatta banka tarafından da pek çok evrak talep edilir ve başvuru neredeyse 1 hafta sürerdi. Yani bankalar kolay kolay kredi vermezlerdi. Ancak geldiğimiz dönemde artık gelişen teknoloji ve bankacılık sektörünün rekabetçi ortamı insanların kredilere kolayca ulaşmalarını sağladı. Artık kredi çekmek için banka şubesine gittiğinizde günlerce beklemiyor, sadece 10-15 dakikada kredinizi alabiliyorsunuz. Hatta artık banka şubesine gitmeden internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan kendi kendinize anında kredi çekebiliyorsunuz. Ancak şubeye gitmeden çekilen kredilerde bankanın eski müşterisi olmanız gerekmektedir. Yani daha önce çalışmadığınız bir bankadan bu şekilde kredi çekemezsiniz.

Başvuru için neler istenmektedir?

Banka şubesine gittiğinizde, eğer bankanın eski müşterisi iseniz ve daha önceki banka çalışmalarınızda problem yoksa yani banka kredi notunuz yeterli ise sizden herhangi bir evrak talep edilmeden, sadece kimlik fotokopiniz ile kredi çekebilirsiniz. Günümüzde birçok banka bu yolu izlemekte ve müşterilerine hızlı kredi vermektedirler. Ancak eğer ilk defa kredi çekecekseniz ya da başvurduğunuz banka ile ilk defa çalışacaksanız sizden bazı evraklar istenebilmektedir. Bu evraklar; iş yerinizden alacağınız maaş bordrosu ya da gelir belgesi, SGK hizmet dökümü, ikametgâh gibi evraklardır. Eğer kredinize kefil olan bir kişi varsa ondan da aynı evraklar talep edilmektedir.

Cevapla

x

Check Also

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

CEPTETEB ihtiyaç kredisi için başvuru yapmak kolaydır. CEPTETEB, nakit paraya ihtiyacı olan müşterilerine ihtiyaç kredisi ...