İhtiyaç Kedilerinde Ortalama Faiz Oranları

İhtiyaç Kedilerinde Ortalama Faiz Oranları

Bir bankadan kredi çekmek artık hepimizin alışık olduğu bir durum haline geldi. Bankaların birbiri ile yarıştığı ve teknolojiyi oldukça verimli kullandığı bu günlerde insanlar, hem banka şubelerinden hem de internet üzerinden kredi başvurusu yapabilmekte ve 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kredi tutarını hesaplarında görebilmekteler. Hal böyle olunca da kredilere olan talep biraz daha artmış durumda.

Herkes kredi alıyor ancak detaylı bilgi sahibi değil

Hemen herkes kredi kullanmakta ancak buna rağmen herkes kullandığı kredi hakkında çok fazla bilgiye sahip değil. Kredi çekmeye karar veren insanlar çok fazla bilgileri olmadığı için internet üzerinden, ihtiyaç kredisi faiz hesaplama, en uygun kredi hangi bankada, kredilerden ne kadar masraf alınıyor gibi konularda araştırma yapıyor. İnternet ortamında bu gibi bilgilerin fazlasıyla yer bulması da araştırma yapan kişilerin istedikleri bilgiye kolayca ulaşabilmelerini sağlıyor. Günümüzde pek çok internet sitesi güncel olarak bankaların uyguladıkları faiz oranlarını belirtmekte ve site üzerinden istenilen bankaya kredi ön başvurusunda bulunulmasına izin vermektedirler. Böyle bir imkân olunca da insanlar banka şubesine gitmeden kendileri internetten bankaların faiz oranı ve şartlarını öğrenmiş oluyorlar.

Kredi faiz oranları nedir? Hangi banka daha uygun?

Kredi çekmeye karar veren insanların ilk olarak düşündüğü konu elbette ki ihtiyaç kredisi faiz oranları olmaktadır. Haklı olarak herkes aldığı paraya karşılık ödeyeceği miktarı merak eder. Bu sebeple de düşük faiz oranı kullanan bankalar ile çalışmak isterler. Günümüze bankaların ihtiyaç kredileri için uyguladıkları faiz oranları 0,99 ile 1,69 arasında değişiklik göstermektedir. Bu oranlardaki farklılık bankadan bankaya uygulama ve sermaye farklılıklarından olabildiği gibi kredi çekecek kişilerin kredi notu ile de ilgilidir. Artık pek çok banka müşterilerine tek bir faiz oranı uygulamak yerine kredi notlarına göre faiz oranı belirlemektedirler. Örneğin, bir X bankası kredi notu yüksek olan bir müşterisine 0,99 ile kredi kullandırabilirken, kredi notu düşük olan başka bir müşterisine ise 1,49 gibi bir oranı uygulayabilmektedir. Bankaların son dönemde bu uygulamaya yönelmesinin sebebi hem ödemesini düzenli yapan ve düzenli yapmayan müşterilerini ayırabilmek hem de düzensiz ödeme yapan müşterinin faizini artırarak olası zararı minimuma indirmektir. Kredi notu yüksek olan müşterilere düşük faiz uygulanması da müşteriler açısından memnuniyetle karşılanmaktadır.

Cevapla

x

Check Also

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

CEPTETEB ihtiyaç kredisi için başvuru yapmak kolaydır. CEPTETEB, nakit paraya ihtiyacı olan müşterilerine ihtiyaç kredisi ...