Garanti Bankası

Garanti Bankası Hesap Kapatma

Kullanılmayan hesapların kapatılması hem hesapta para unutma hem de gereksiz yere hesap işletim ücreti ödenmesi şeklinde bir çok olumsuzluğu engellemesi açısından çok önemlidir. Bu yüzden kullanmadığınız banka hesaplarını hesap kapatma başvurusunda bulunarak kapatmanız gerekir.

Garanti Bankası Hesap Kapatma İşlemleri 

Hesabınızı kapatmak için kullanabileceğiniz 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Garanti Bankası şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunmaktır. Bu başvuru esnasında kimlik belgenizin yanında olması kafi olacaktır.

Garanti Bankası satın alma hizmetleri temsilcisi şubeden yapılan başvurularda hesap kapatma dilekçesi çıktısı alarak sizden bu dilekçeyi imzalamanızı ister. Bu sayede hemen hesabınızın kapatılması sağlanır. Sadece hesap kapatma işleminin gerçekleştirilebilmesi için kesinlikle hesabın bakiyesinin sıfır olması gerekir.

Bundan dolayı hesap kapatma başvurusu formunu doldurmadan önce bakiye sorgulama yaparak hesabın sıfır olup olmadığı denetim edilmelidir. Şubeye gidecek vakitı olmayan kişiler için ise iki alternatif bulunmaktadır. Bunlardan ilki Garanti Bankası internet şubesi üzerinden kendi hesabınızı kapatmaktır. Bunun için kapatmak istediğiniz hesabın üzerine hesaplar kategorisinden gelmiş olarak hesap kapatma butonunu seçmeniz yeterlidir. Bunun yanı sıra Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Cevapla

x

Check Also

Garanti Bankası

Garanti Bankası Dijital Kredi İle 5 Dakikada Kredi Kullanın!

Teknolojiyi en etkin şekilde kullanan bankalar arasında yer alan Garanti Bankası sunduğu kredi kampanyaları sayesinde ...