Findeks Nedir?

Findeks kredi puanınızı öğrenmeniz için Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulmuş bir platformdur. Bu platform Türkiye’deki tüm vatandaşlara açıktır. Herkes bu platforma üye olabilir ve kredi puanını öğrenebilir.

Findeks Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından vatandaşların kullanımına sunulan resmî bir platformdur. Bu platform, kredi puanınızı öğrenmeniz ve risk raporunuzu almanız için oluşturulmuştur. Türkiye’deki tüm vatandaşların kredi puanları Kredi Kayıt Bürosu (KKB)’nda saklanmakta ve bu kurum tarafından tüm bankalar ve şirketlerle paylaşılmaktadır. Kredi puanınıza en çok ihtiyaç duyan kurumlar sizin ilişki içinde olduğunuz şirketler ve bankalardır. Bankalar, her müşterinin kredi notuna ulaşmalıdırlar. Hatta her müşteriye ait risk raporuna da ulaşmalıdırlar. Ancak vatandaş olarak siz kredi puanınızı ancak Findeks platformu aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bu yüzden Findeks platformuna üye olmanız gerekmektedir. Findeks platformuna nasıl üye olacağınızı öğrenmek ve bu platformdan nasıl yararlanacağınızı bilmek için yazımızın devamına göz atın.

Findeks platformu vatandaşlar için oluşturulmuş bir platformdur. Bu hizmet Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından verilmektedir. Bu yüzden Findeks’e gözünüz kapalı bir şekilde güvenebilirsiniz. Çünkü size ait en önemli bilgiler burada saklanır. Findeks platformundan yararlanmak için T.C. kimlik numaranız ve bankalarda kayıtlı güncel cep telefonu numaranızı yazarak platforma üye olmanız gerekmektedir. Bu bilgilerinizi tam ve doğru bir şekilde girmelisiniz. Çünkü daha sonra bilgilerinizin teyit edilmesi için sizden nüfus cüzdanı bilgileriniz de istenecektir. Yani bu platforma sahte bilgilerle üye olmak mümkün değildir. Findeks platformuna bu şekilde üye olduktan sonra 4 TL karşılığında kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Üstelik kredi puanınız size hem PDF şeklinde verilir hem de e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca kredi puanınız cep telefonunuza SMS olarak da gönderilir. Daha sonraki aylarda yine Findeks websitesine girerek güncel kredi puanınıza ulaşabilir, risk raporunuzu edinebilirsiniz. Eğer tüm bu bilgilerin size her ay güncel hâliyle ulaşmasını isterseniz Findeks üyelik paketlerinden istediğiniz birini satın alabilirsiniz. Kredi puanınızı sürekli olarak takip etmeniz finansal açıdan nerede olduğunuzu bilmeniz ve bankalarla aranızı iyi tutmanız açısından son derece gereklidir. Findeks üyelik paketleri size ihtiyacınız olan bilgileri verecektir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Notu Yükseltmek

Kredi Notu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalıdır ?

Kredi notu, kişilerin bankalarda yaptıkları işlemlerin toplu bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda oluşan bir puanlama sistemidir. ...