Findeks Mobil Uygulama Nasıl İndirilir?

Findeks mobil uygulama kredi notunuzu öğrenmek, risk raporu almak ya da karekodlu çek raporu almak istediğinizde akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz Findeks uygulamasıdır. 

Findeks platformu bildiğiniz gibi kredi notu sorgulama ve öğrenme uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde kredi notunuzu öğrenmenizin yanı sıra risk raporu alma ve çek raporu edinme gibi hizmetler de almanız mümkündür. Findeks mobil uygulama ile bu işlemlerinizi akıllı telefonunuzla nerede olursanız olun yapabilirsiniz.

Findeks platformu, Türkiye’de herkesin kredi notunu saklamakla ve bankalarla paylaşmakla görevli olan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulmuştur. Bu platform sayesinde vatandaşların risk raporlarını almaları ve kredi notlarını sorgulamaları mümkündür. Ancak Findeks platformuna sadece bilgisayar başında iken değil bilgisayar başında değilken de ulaşmak isteyebilirsiniz. Bu gereksiniminizi göz önüne alan Findeks, platformun mobil uygulamasını da oluşturmuştur.

Findeks mobil uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamayı iOS cihazınıza App Store’dan ve Android cihazınıza Google Play mağazasından indirebilirsiniz. Findeks platformuna üye olmak da ücretsizdir. Ancak Findeks platformunda yapacağınız sorgulama işlemleri için ücret ödemek zorundasınız. Bu ücretlerin tahsil edilmesi için hesap kartınızı ya da kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Her işleminiz için sürekli kart bilgilerinizi girmekle uğraşmak istemezseniz hesabınıza bir miktara bakiye aktarabilir ve gerçekleştireceğiniz işlemleri için bu bakiyenizi kullanabilirsiniz.

Findeks mobil uygulamasını indirdikten sonra hesabınıza giriş yapabilir, istediğiniz işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Üyeliğiniz yoksa uygulama üzerinden hesap oluşturabilirsiniz. Bu sırada gireceğiniz tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olması şarttır. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra hesabınızda sorgulama işlemleri yapacağınız ekranı görürsünüz. Bu ekranda ayrıca Ayarlar kategorisi bulunur. Ayarlar kısmından istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. Sadece adresinizi değiştirmeniz mümkün değildir. Çünkü adres bilgileri bankada kayıtlı olan bilgilerden çekilmektedir.

Findeks mobil uygulamasında risk raporu alabilir, kredi notu sorgulaması yapabilir, notlu risk raporunuzu alabilirsiniz. Ayrıca çek endeksinizi öğrenebilir ve size verilen bir çekin karekodunu okutarak karekodlu çek raporu alabilirsiniz. Bu hizmet yenidir. Findeks karekodlu çek raporu alabilmeniz için size verilen çekin üzerinde bir karekod olmalıdır. 1 Ocak 2017 tarihinden sonra karekodlu çek kullanımı zorunlu hâle gelmiştir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Notu Yükseltmek

Kredi Notu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalıdır ?

Kredi notu, kişilerin bankalarda yaptıkları işlemlerin toplu bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda oluşan bir puanlama sistemidir. ...