Finansal Anlamda Uyanışa İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 6 İşaret

Finansal Anlamda Uyanışa İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 6 İşaret

Her insanda olduğu gibi bazı işaretler ya da hayatınızda yaşadığınız bazı olaylar sizlere mesajlar vermektedir. Ve bu işaretler sizlere artık yeni atılımlar gerçekleştirmeniz gerektiğini anlatır. İşte burada bunlardan birkaçını sizlere anlatmaya çalışacağız.

  • Kredi Kartlarınızı Kurtuluş Olarak Düşünüyorsanız

Tabii ki bu da sizleri daha da sıkıntıya sokuyor. Sahip olduğunuz onlarca kredi kartının ödeme günlerini bir aya yayarak borcu borçla kapatmaya çalışıyorsunuz. Bu da sizi boğuyor ve sıkıntıya sokuyor.

  • Sürekli Parasızlıktan Şikâyet Ediyorsanız

E tabii bu da sizi sıkıntıya boğmaya devam ediyor. Bir kere sürekli bir şeylerden şikâyet edip yakınıp durmak sizlere bir şey kazandırmaz. Şu an uygulamalı bir örnek yapalım. Paranız olmadığına dair kendinize göre yaklaşık 3 dk. boyunca şikâyet edin. Sanırım 3 dk. geçti. Sonuç olarak bakın ne geçti elinize. Hiçbir şey dediğinizi duyar gibiyim. Demek ki şikâyet etmektense harekete geçmek gerekiyor değil mi?

  • Sadece Bir Tane Gelir Kapınız Varsa

Tek gelir kapısının sizlere yetmemesi gayet normal. Çünkü günümüz hayat şartlarında tek gelir ya da ailenin tek bireyinin çalışması fayda etmemeye başlıyor. Mutlaka ikinci veya daha fazla gelir kapısı bulmanız gerekiyor.
Borçlu Olmaktan Bir Türlü Kurtulamıyorsunuz
Yukarıdakileri yaparsanız borçtan kurtulmaktan ziyade borçlarınız daha da artar ve bunaltıcı hale gelmeye başlar. Borçlarınızı kapatmak için bir plan yapmalısınız.

  • İsteklerinize Bir Türlü Ulaşamıyorsanız

Bu da sizi germeye ve mutsuz etmeye devam ediyor. Sonuç olarak mutsuzluğa devam.

  • Birikim Yapmayı Erteliyorsanız

Yukarıdakileri yaptığınız için gayet tabii birikim yapamıyor ve imkânınız olsa bile birikim yapamıyorsunuz.

  • Plansız Harcamalar Yapıyorsanız

Harcamalarınız çok düzensiz ve plansızsa, ayın sonunu getiremiyorsanız kesinlikle bir finansal plan oluşturmaya ihtiyacınız var demektir.

Cevapla

x

Check Also

Emekli Promosyonumu Hangi Bankadan Almalıyım?

Emekli promosyonunuzu hangi bankadan almanız gerektiğine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Çünkü bankalar son zamanlarda emekli promosyonu ...