Yüklendiği yerEn Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

Bankaların kredi faiz oranları son derece değişken olup yine aynı bankalar farklı kredi paketleri içinde farklı kredi faiz oranları uygulamaktadır. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi karşılaştırma işlemi yaparak en uygun krediyi veren bankayı belirlemeleri gerekir. Aksi durumda daha yüksek faiz oranları ile kredi kullanarak gereksiz yere fazla para ödemiş olursunuz.

Uygun Kredi Hesaplama 

Kredi hesaplama siteleri üzerinden yapabileceğiniz kredi karşılaştırma işleminin en büyük avantajı tek  bir sayfa üzerinden farklı onlarca bankanın kredi teklifi sunmasıdır. Bu sayede en uygun kredi veren banka bu sayfa üzerinden çok net bir şeklide belirlenebilmektedir. Kredi hesaplaması yapabilmek için kullanmak istediğiniz kredi tutarı ve kredi geri ödeme vadesini girmeniz yeterli olacaktır. Ardından yenilenerek açılan sayfa üzerinde kullanmak istediğiniz kredi tutarı için bankaların kredi teklifleri en düşük olandan en yüksek olana doğru sıralanacaktır.

Uygun Kredi Veren Bankalar 2016

Her bankanın kredi faiz oranı kendi politikaları gereği belirlenmekte olup kredi kullandırma oranları düşük olan ya da yüksek oranda kredi kullandırma limitleri belirleyen bankalar bu hedeflerine ulaşmak amacı ile daha düşük kredi faiz oranları uygulamaktadır. Ancak zaten yüksek kredi kullandırma kapasitesi olan bankalar bu hedeflerine ulaştıkları için yüksek kredi faiz oranları uygulamayı tercih eder. Yine bazı bankalar yüksek kredi notu ortalaması olan müşterilerine daha düşük kredi faiz oranları uyguladıkları bilinmektedir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Kartı ve Banka Kartı İçin Yedi Gün Şartı

Kredi kartları ve banka kartları hakkında yönetmelikte BDDK tarafından değişiklik yapıldı. Artık bankalar kart sahiplerinin ...