Emekli Promosyonumu Hangi Bankadan Almalıyım?

Emekli promosyonunuzu hangi bankadan almanız gerektiğine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Çünkü bankalar son zamanlarda emekli promosyonu ödemeleri konusunda birbirleriyle rekabet içindedirler.

Bankalar son zamanlarda emekli promosyonu ödemeleri konusunda birbirleriyle rekabet içine girdiler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 2017 yılının Ocak ayında emeklilere bankaların promosyon ödemesi yapacakları konusunda açıklama yapılmasından bu yana bankalar emeklilerin kendi bankalarından promosyon ödemesi almalarını sağlamaya çalışmaktadırlar. Çünkü SGK ile protokol imzalayan 16 banka emeklilere promosyon ödenmesi karşılığında bir şart öne sürdü. Buna göre promosyon ödemesi almak isteyen emekliler bankaya bir taahhüt vermek zorunda.

Emekliler bankalardan promosyon ödemesi almak için bankalarla bir taahhütname imzalamak zorundalar. Bu taahhütnamede emeklilerin, emekli maaşlarını üç yıl boyunca promosyon ödemesi aldıkları bankadan alacakları yönünde bir taahhüt vermeleri gerekiyor. Yani emeklilerin emekli maaşlarını üç yıl boyunca promosyon ödemesi aldıkları bankadan başka bankaya taşımamaları gerekiyor ve bu yönde taahhüt vermeleri gerekiyor.

Bankalar, emeklileri üç yıl boyunca kendi bankalarına bağlamak için şu anda promosyon ödemesini kendi bankalarından almayı tercih eden emeklilere çok sayıda ayrıcalık sunmaktalar. Bu yüzden emekliler promosyon ödemelerini hangi bankalardan alacaklarına karar vermekte zorluk yaşamaktadırlar. Mart, Nisan ve Mayıs ayında emeklilere emekli maaşlarına ek olarak yapılacak ödemeler konusunda bankalar birbirleriyle yarışmaktalar.

Emekli promosyonunuzu hangi bankadan alacağınıza henüz karar vermediyseniz bankaların sunduğu avantajları incelemeniz ve bunları birbirleriyle karşılaştırmanız size yardımcı olabilir. Sizin için en avantajlı olan teklifleri veren bankayı seçmelisiniz. Bunun için de bankaların resmî internet sitelerine girerek onların sunduğu teklifleri incelemelisiniz. Bazı bankalar ihtiyaç kredisi kullanma konusunda avantajlar sunarken bazıları da kredi kartınıza bonus yüklemeyi teklif etmektedir.

Emekli promosyonunuzu alacağınız bankayı seçerken çok seçici olmalısınız. Çünkü bir bankayı seçtikten sonra emekli maaşınızı o bankaya taşımanız ve üç yıl boyunca o bankada tutmanız gerekecek. Bu yüzden bankaların tekliflerinin ne kadar avantajlı olduğunu iyi belirlemelisiniz. Bazı bankalar kiralık kasalarda indirim yapmaktadır. Bazı bankalar da her ATM’den ayda iki kere ücretsiz para çekebilmenizi sağlamaktadır. Elbette bu tekliflerin tümü emekli maaşınızın yattığı hesaba yöneliktir.

Cevapla

x

Check Also

Kredi Kartı ve Banka Kartı İçin Yedi Gün Şartı

Kredi kartları ve banka kartları hakkında yönetmelikte BDDK tarafından değişiklik yapıldı. Artık bankalar kart sahiplerinin ...