Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Günümüzde artık neredeyse banka kredisi kullanmayan insan kalmamış durumda. Pek çok insan yeterli nakit parası olmadığında bankalara başvurmakta ve kredi talebinde bulunmaktadır. Bankacılık sektörünün gelişmesi, rekabet ortamının daha uygun fiyatlar sunulmasına yol açması ve teknolojik bazı gelişmeler sayesinde daha kolay işlem sağlanabilmesi, insanların kredilere olan ilgisini de artırmıştır. Artan bu ilgi dikkatsiz kullanım sonrası bazı kötü durumlara yol açsa da sağladığı faydalar da azımsanmayacak kadar çoktur.

Kredilerde Belge Gerekli midir?

Eski dönemlerde bankalardan kredi çekebilmek elbette ki şimdiki kadar kolay değildi. Şu anda insanların oldukça fazla ilgi gösterdiği online krediler gibi bir fırsat olmadığından ve kredi kullanımının sadece banka şubelerinden yapılıyor olmasından dolayı kredi çekmek zaman alan bir işlemdi. Kimlik fotokopisi, gelir belgesi, imza sirküsü, maaş bordrosu, sigorta dökümü, ikametgah belgesi ya da fatura örneği gibi pek çok belge talep edilmekte ve kredi sürecinin tamamlanması da yaklaşık 1 hafta sürebilmekteydi. Ancak günümüzde yaşanan gelişmeler hem banka şubeleri dışında internet ortamından da kredi kullanılabilmesine hem de herhangi bir belge gerekmeden, sadece kimlik ile kredi çekilebilmesine olanak sağlamış ve kredi süreçleri sadece 15 dakika gibi bir sürede tamamlanır hale gelmiştir.

Herkes Belgesiz Kredi Çekebilir mi?

Bankalar hem kendileri hem de müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak için belgesiz kredilere ağırlık vermektedirler. Ancak her kredi talebinde bulunan müşteri de belgesiz kredi çekememektedir. Bankalar genelde eski müşterilerine bu imkânı sunmaktadırlar. Kendileri ile daha önceden çalışmış olan ve ödemelerinde herhangi bir problem yaşanmayan müşterilerine belgesiz kredi verebilmektedirler. Bunun dışında o banka ile daha önceden çalışmamış olan ancak diğer bankalardaki ödemelerini düzenli yapmış ve kredi notu yüksek olan müşteriler de belgesiz kredi fırsatlarından yararlanabilmektedirler. Yani buradaki en büyük ölçüt kişinin kredi notunun yüksek olmasıdır.

Cevapla

x

Check Also

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

CEPTETEB ihtiyaç kredisi için başvuru yapmak kolaydır. CEPTETEB, nakit paraya ihtiyacı olan müşterilerine ihtiyaç kredisi ...