Banka Kredi Borcu Sorgulama / Öğrenme

Bankalara borcu olan kişilerin büyük bir bölümü ne kadar borçları kaldığını takip etmekte zorlanmaktadır. Bu nedenle kredi kullanma sürecinde banka tarafından size verilen kredi ödeme planı borç kapatılana kadar saklanmalıdır. Çünkü bu ödeme planı üzerinden hem ne kadar borcunuz kaldığını çok daha kolay bir şekilde takip edebilir hem de kalan ana para borcunuzu görebilirsiniz.

Banka Kredi Borcu Sorgulama 

Bankalara kalan borcunuzu takip etme sorunu yaşıyorsanız kredi kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kalan borcunuzu dilediğiniz her an öğrenmeniz mümkündür. Ancak bunu gerçekleştirmek için mutlaka kimlik numarası bilgilerinizi öncesinde doğrulamanız gerekir.

İnternet Şubesi Üzerinden Borç Sorgulama 

Bankaların internet şubesi kullanıcıları hesapları üzerinden tüm işlemlerini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. İnternet şubesi şifresi ve kullanıcı adı bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz durumunda hesabınıza giriş yaparak krediler bölümünden kalan kredi borcunuzu çok kolay bir şekilde öğrenmeniz sağlanır. Yine hesabınızda para bulunması durumunda kredi borcunuzu yatırmanıza da olanak sağlanır.

Kredi Borcumu Ödemezsem Ne Olur?

Hesapsız şekilde kredi kullanan kişilerin yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri de borçlarını ödeme konusunda bir süre sonra sıkıntıya düşmeleridir. Kredi borcu ödenmezse bankalar tarafından karşı karşıya kalacağınız en ağır yaptırım adınızın kara listeye sokulmasıdır. Kara listeye girmek pek çok kişiye önemsiz gibi görünse de kara listeye girenlere kredi veren bankalar bulunmadığı gibi bu kişilerin bir daha kredi kartı onayı almaları bile mümkün değildir. Yine buna ek olarak kredi borcundan dolayı hapis ya da eve haciz işlemleri de söz konusu olabilmektedir.

Cevapla

x

Check Also

Emekli Promosyonumu Hangi Bankadan Almalıyım?

Emekli promosyonunuzu hangi bankadan almanız gerektiğine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Çünkü bankalar son zamanlarda emekli promosyonu ...