Akbank

Akbank Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartı kullanan kişilerin yaşadıkları en büyük sorunlardan biride bankaların her yıl yüksek miktarlarda kredi kartı yıllık üyelik ücreti tahsil etmesidir.

Kredi kartına harcama gibi yansıtılan bu tutar bazı bankalarda 150 liraya kadar çıkabilmektedir. Son derece yüksek rakamların telaffuz edilmesi nedeni ile pek çok kişi kullanmadığı kredi kartları için kredi kartı iptali başvurusunda bulunmayı tercih etmektedir.

Akbank Kredi Kartı İptali 

Kredi kartını iptal etmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki kimlik belgeleri ile beraber Akbank şubeleri üzerinden kredi kartı iptali için şahsen başvuruda bulunmalarıdır.

İkinci olarak kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Akbank Axess kredi kartı iptali için Akbank müşteri hizmetleri telefonundan başvuruda bulunmaktır. Müşteri hizmetleri telefon numarasını aradığınız anda müşteri temsilcisine bağlanana kadar kredi kartı şifresi ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı doğrulama bilgilerini girmeniz gerekir. Bu bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartı iptali işleminizi gerçekleştirirsiniz.

Kullanabileceğiniz 3.  ve son yöntem ise Axess internet şubesi üzerinden kendi kredi kartınızı kendinizin iptal etmesidir. Bu aşamada pek çok kişi “borcu olan kredi kartı kapatılır mı?” sorusunu sormaktadır. Borcu olan kredi kartı iptali yapılabilmekte olup kartın kapatılmasının ardından her ay borç hesap ekstresine yansıtılmaya devam edilmektedir.

Cevapla

x

Check Also

Akbank 0 km Araç Kredisi

Hayalinizdeki otomobile kavuşmak istiyor, fakat ekonomik durumlardan ötürü bu hayalinizi gerçekleştiremiyor musunuz? Bu soruya yanıtınız ...