Akbank

Akbank Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi kullanmak isteyen kişilere yönelik olarak farklı bankalar pek çok seçenek sunarken bunlardan biri de Akbank olarak öne çıkmaktadır. Bankaların en büyük gelir kaynakları ne olursa olsun kredilerden tahsil ettikleri faiz gelirleridir. Bu nedenle aslabir banka bu gelir kaleminden vazgeçmeye razı olmayacaktır.

Faizsiz kredi kullandıran bankalar bulunmakta olup bu bankaların uygulamış olduğu temel prensip faizi başka isimler altında tahsil etmektir. Örneğin Akbank faizsiz kredi kampanyaları ile kullandırdığı kredilerde peşin komisyon olarak faiz gelirini indirimli olarak tahsil etmekte ve kalan tutarı taksitlendirmektedir. Bu sayede fert daha avantajlı şekilde kredi kullanırken bu tip krediler daha düşük kredi faiz oranları uygulanmaktadır.

Hakikaten faizsiz kredi kullanmak isteyen kişiler için ise tek çözüm yolu Avrupa Birliği kredileri, hibe krediler ya da KOSGEB kredileri gibi özel amaçlı kredilerden yararlanmaktır. Ancak bu tip krediler de sadece üretimin desteklenmesi ve girişimcilerin teşvik edilmesi amacı ile kullandırılan krediler olup ihtiyaç kredisi şeklinde bu kredilerin kullanımı ne olursa olsun mümkün değildir.

Cevapla

x

Check Also

Akbank 0 km Araç Kredisi

Hayalinizdeki otomobile kavuşmak istiyor, fakat ekonomik durumlardan ötürü bu hayalinizi gerçekleştiremiyor musunuz? Bu soruya yanıtınız ...