240 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu

240 ay vadeli konut kredisi başvuruları başladı. Bu konut kredisi kampanyası Emlak Konut GYO tarafından düzenlenmekte. 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. 

240 ay vadeli konut kredisi kampanyası başladı. Kampanya Emlak Konut GYO tarafından düzenlenmekte ve konut almak isteyenlere %5 peşinatla 240 ay vadeli konut kredisi verilmekte. Bildiğiniz gibi konut kredisi almak istediğinizde evin %100’üne kredi almanız kolay değildir. Evin tamamına kredi alabilmeniz için başka herhangi bir gayrimenkulünüzü ipotek ettirmeniz gerekir. Bu kredi kampanyasında evin %80’ine kredi verilmekte. Sizin %5 peşinat ödemeniz ve kalan %15’lik peşinatı evi teslim alacağınız zaman ödemeniz gerekmekte. Bankalar sizin kampanyadan bu şekilde yararlanmanızı sağlamakta.

Emlak Konut GYO düzenlediği bu kampanyaya belirli evleri dahil ediyor. Yani söz konusu kampanya ile her evi almanız mümkün değil. Bu konut kredisi kampanyası ile sadece kampanyalı evleri almanız mümkün. Bu evler İstanbul, Ankara, Konya, Denizli ve Nevşehir’de bulunmakta. Ancak daha sonra kampanyaya dahil olan Konut Gelişticileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve (GYODER) Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği ile kampanyada mevcut konutların sayısı arttı. Emlak Konut GYO şu ana kadar Albaraka Turk, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası olmak üzere dokuz banka ile anlaşmış durumda. Bankalar bu kampanya kapsamında konut almak isteyenlere üç farklı konut kredisi sunuyor. Bunlardan biri 60 ay vade ile sıfır faizli konut kredisi almak, ikincisi 120 ay vade ile konut kredisi almak ki bu krediye %0,40 ve %0,50 arasında değişen faiz oranları yansıtılmakta ve son olarak da 240 ay vadeli konut kredisi sunuluyor. 240 ay vadeli konut kredisine yansıtılan faiz oranı %0,70 ve %0,80 arasında değişmekte. Bu konut kredisini almak istediğiniz zaman 20 yıl süren bir geri ödeme vadesi mevcut. En kısa geri ödeme vadesi 60 ay olarak belirlenmiş ve bu vadede belirlenen taksit tutarları çok yüksek. 120 ay vadeli kredinin geri ödeme taksit tutarı biraz daha düşük ve 240 ay vadeli kredinin geri ödeme taksitleri bu seçenekler arasında en düşük tutar olarak görülmekte.

Cevapla

x

Check Also

2018 Faizsiz Taşıt Kredisi Fırsatı

Otomobil firmaları taşıt almak isteyen müşterilerine 2018 yılında faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Faizsiz kredi veren ...